به گزارش خبرنگار ایرنا در این مراسم که صبح امروز (جمعه) با حضور هزاران مادر کرمانشاهی و کودکان شیرخوار آن ها برگزار شد، جلوه های زیبایی از عشق و دلدادگی به مکتب حسین (ع) خلق گردید.
در این مراسم معنوی مادران کرمانشاهی با بلند کردن نوزادان خود بر روی دستانشان، به یاد مظلومیت حضرت علی اصغر(ع) لالایی سر داده و کودکان نیز با بی قراری هایشان با طفل شش ماهه امام حسین (ع) همنوا شدند.
گریه های مادران سوگوار و بی تابی نوزادان در زمان اجرای مراسم، لحظه عطش علی اصغر(ع)، بی تابی مادرش و درخواست آب از سوی سیدالشهدا (ع) برای طفل شیرخوارش را به یاد آورده، لحظاتی که دل هر بیننده ای را به درد می آورد.
در همایش شیرخوارگان حسینی تنها مادران و کودکان شیرخوار، مهمان خیمه امام حسین (ع) نبودند، بسیاری از حاجت مندان نیز به این جمع آسمانی ملحق شده بودند تا شاید به حرمت این همه معصومیت، مشمول نگاه و الطاف الهی شوند.
حجت الاسلام آیت عباسیان مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه در این مراسم در باره فلسفه قیام امام حسین (ع) سخنرانی کرد و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) نیز به مدیحه سرایی پرداخت.
مشابه این مراسم در شهرستان ها و نقاط مختلف استان کرمانشاه نیز برگزار شد.
همایش شیرخوارگان حسینی هر سال و در اولین جمعه ماه محرم، به همت مجمع جهانی بزرگداشت حضرت علی اصغر(ع) با هدف تعظیم شعایر حسینی و تربیت نسل انقلابی و مکتبی کودکان مسلمان با حضور مادران آنها برگزار می شود.
۷۴۵۸/۸۰۶۶ خبرنگار: مسعود اسماعیلی ** انتشار دهنده:علی مولویانتهای پیام /*