امیر سرتیپ دوم ستاد موسی امیری عصر دوشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در گرگان با اشاره به دستور معاون اول رییس‌جمهوری مبنی بر تهیه و تدوین نقشه ایمنی راه ها بیان داشت: همچنین برای جلوگیری از حوادث در این مناطق؛ با نصب علائم هشدار دهنده در این خصوص به مسافرین و رانندگان اطلاع رسانی شود.
وی ادامه داد: این کار می‌تواند نقش موثری در کاهش تلفات جاده ای داشته باشد.
سرتیپ دوم ستاد امیری در خصوص بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر مشخص شدن سهم هریک از دستگاه ها درکاهش تلفات و حوادث جاده ای گفت: سخنان و فرمایشات معظم له همیشه فصل الخطاب ما بوده و وظیفه داریم برای کاهش این حوادث تلاش کنیم.
جانشین پلیس راهور ناجا همچنین با اشاره به فرا رسیدن تعطیلات آخر تابستان گفت: در ماه های تیر و مرداد شاهد کاهش تلفات جاده بودیم، اما در شهریور ماه متاسفانه نسبت به سال قبل پنج درصد افزایش تلفات حوادث جاده ای داشته ایم.
وی همچنین به رانندگان توصیه کرد که زمان بازگشت به استانهای خود را مدیریت و برنامه ریزی نمایند تا با آرامش و سلامت کامل به مقصد برسند.
جانشین پلیس راهور ناجا با اشاره به اینکه استان گلستان یکی از محورهای پرتردد در کشور است، افزود: هر چند میزان تلفات ناشی از حوادث درون شهری در این استان در مدت پنج ماه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشته، اما افزایش ۱۳ درصدی تلفات برون شهری در همین بازه زمانی و آمار مقایسه ای پارسال، پیگیری راهکارهای کاهش حوادث را ضروری کرده است.
وی گفت: سهم ۹۱ درصدی موتورسواران وعابرین پیاده در آمار فوتی ها و مجروحین حوادث، رقم بالایی است که باید مسئولین و مدیران شهری، در کنار توجه به زیباسازی و مبلمان شهری، به مساله زیرساخت های تامین سلامت عابرین و موتورسواران و ایمن سازی مسبرها در گلستان اقدام و آن را در اولویت قرار دهند.
وی با اشاره به حجم بالای تردد ادوات و ماشین آلات کشاورزی در جاده های استان به خصوص در شب ، افزود: مدیران و مسئولان این حوزه باید نسبت به نصب برچسب های شبرنگ بر پشت این وسائل اقدام نمایند.
امیری یکی دیگر از علل افزایش آمار تصادفات و تلفات ناشی از آن در گلستان را نبود یا کمبود نور کافی در سطح جاده های این استان بیان کرد.
۳۰۱۴/۱۶۴۸/
خبرنگار: مجید میهن دوست ** انتشار: پری سالارنیاانتهای پیام /*