علی محمدی روز چهارشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه رتبه مالیاتی استان کرمانشاه در سالجاری رتبه آخر در کشور است، افزود: یکی از دلایل کاهش مالیات وصولی از این واحدها، مصوبات کارگروه تسهیل مبنی بر بخشودگی جرائم واحدهای تولیدی و صنعتی استان است.
مدیرکل اقتصاد و دارایی استان کرمانشاه تاکید کرد: با توجه به معافیت های مالیاتی دولت در خصوص مراکز غیردولتی، پیش بینی می شود در سال ۹۷ میزان کل درآمد دولت از راه مالیات بیش از سه هزار میلیارد ریال نشود.
وی سهم استان کرمانشاه را از کل درآمدهای کشور کمتر از چهار دهم درصد اعلام کرد و گفت: در حالی استان این میزان از سهم درآمدها را دارد که سهم هزینه های آن بیش از ۳۰ درصد و بالاتر از استان های دیگر است.
محمدی در ادامه به بحث پرداخت تسهیلات به واحدهای استان اشاره کرد و گفت: هم اکنون تعداد واحدهای ثبت نام شده استان در سامانه بهین یاب ۲۵ واحد است و در بحث پرداخت ها در رتبه ۱۱ قرار داریم. بالا بودن رتبه استان به این دلیل است که حجم تسهیلات پرداختی به واحدها بالا است.
وی یادآورشد: مالیات بر ارزش افزوده قانونی است که در کل کشور اجرا می شود و شامل همه استان ها می شود و تاثیری در تفاوت رتبه استان ها در بحث پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی ندارد.
در استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت هم اکنون بیش از یک هزار واحد تولیدی و صنعتی با بیش از ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی فعال است.
۷۴۴۵/۸۰۶۶ خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشاردهنده:علی مولویانتهای پیام /*