خانه / Uncategorized / پرچم متبرک آستان حضرت امام رضا (ع) به 500 هیات مذهبی اعطا شد

پرچم متبرک آستان حضرت امام رضا (ع) به 500 هیات مذهبی اعطا شدتولیت آستان قدس رضوی در این مراسم گفت: هیات های مذهبی مدارس بزرگ انسان سازی هستند و در تعمیق باورهای دینی، معرفت افزایی و ولایتمداری در بین مردم نقش مهم ایفا می کنند.
حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی افزود: عزاداری هیات های مذهبی برای حضرت امام حسین (ع) منشا روشنگری و فرهنگ سازی در جامعه است زیرا آن حضرت بهترین الگوی عبودیت، مردم داری، رسیدگی به مستمندان و دشمن ستیزی هستند.
وی اظهار کرد: واقعه عاشورا تابلویی از همه فضایل و سجایا و اخلاق نیک انسانی را به تصویر می کشد، در این تابلو شهدای کربلا عدالت و شجاعت، ایثار و از خودگذشتگی، رادمردی و آزاداندیشی را به منصه ظهور رساندند لذا عاشورا با این همه آموزه، در همه زمان ها اصلاح گر امور بشریت است.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: انقلاب اسلامی ایران امتداد نهضت عاشوراست و راهبرد مستکبرین به سردمداری آمریکا نیز همان روش یزید است، رهروان این نهضت امروز به نام حضرت امام حسین (ع) در برابر ظلم ایستادگی کرده اند و از حق مظلومان دفاع می کنند.
حجت الاسلام رئیسی افزود: دلها در مراسم عزاداری برای حضرت امام حسین (ع) پذیرای حق و حقیقت است و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت (ع) می توانند بهترین و مناسب ترین مرثیه ها و اشعار را در جهت تعمیق باورهای دینی و بصریت آفرینی مردم قرائت کنند و مردم را با خود همراه سازند.
هر سال در آستانه ماه محرم پرچم آستان حضرت امام رضا (ع) به هیات های مذهبی سراسر کشور اعطا می شود.
7489 / 6053 خبرنگار: میترا عبداللهی ** انتشار دهنده: محمد حسین علی مقدمانتهای پیام /*


درباره gohari