رئیس هیات هندبال یزد گفت: تیم سنگ آهن بافق به عنوان تنها نماینده هندبال این استان در لیگ برتر باشگاه های کشور با آمادگی و همراهی همگان به مصاف حریفان می رود.
ابوالفضل خوشنویس به ایرنا افزود: با همدلی و همراهی باشگاه سنگ آهن بافق برای پنجمین سال متوالی تیم هندبال این باشگاه در رقابت های لیگ برتر حضور جدی دارد.
وی ادامه داد: تمرینات تیم زیر نظر کادر فنی از مدت ها قبل آغاز شد، این تیم در اولین مسابقه خود در لیگ برتر باشگاه های امسال کشور، ۳۱ شهریورماه جاری در بافق میزبان تیم کبیرموتور کازرون است.
رئیس هیات هندبال استان بیان کرد: تداوم همراهی ها و حضور هواداران در محل مسابقه نقش مهمی در تقویت تیم سنگ آهن و دلگرمی کادرفنی و مسئولان باشگاه خواهد داشت.
خوشنویس گفت: برخی استان ها که دارای بازیکن ملی پوش در رشته هندبال هستند از داشتن تیم در لیگ برتر محرومند و باید قدر تیم سنگ آهن بافق را دانست و از آن حمایت کرد.
وی گفت: مسابقات لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور در فصل جاری با حضور هشت تیم شامل سنگ آهن بافق ، نفت و گاز گچساران ، کبیر موتور کازرون ، پتروشیمی مارون ، هپکو اراک ، صنعت مس کرمان ، نیروی زمینی تهران و فولاد مبارک سپاهان برگزار می شود.
تیم سنگ آهن بافق تنها نماینده استان یزد در لیگ برتر هندبال باشگاه های کشور است .
مرکز شهرستان بافق با ۵۰ هزار نفر جمعیت در ۱۲۰ کیلومتری شهر یزد واقع شده است.
استان یزد دارای ۴۵ هیات ورزشی و ۶۵ هزار ورزشکار زیر پوشش بیمه است.

**
نماینده آستان قدس رضوی در استان یزد در دیدار با خانواده شهید طالبی گفت: عزت و اقتدار کشور مرهون خون مطهر شهداست و باید همواره پاسدار حرمت ارزش های الهی بود.
به گزارش بنیاد شهید یزد ، محمد صالح جوکار افزود: شهدا و ایثارگران با مجاهدت خود امنیتی پایدار به کشور هدیه کردند و عزت و اقتدار کشور مرهون خون مطهر آنان است.
وی ادامه داد: پاسداری از حرمت خون های مطهر شهدا وظیفه مهمی است که بر عهده تک تک ما نهاده شده و ما نباید اجازه دهیم راه و رسم شهدا و ایثارگران در جامعه به فراموشی سپرده شود.
همچنین مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد در این دیدار تصریح کرد: صبر و استقامت خانواده شهدا واقعا مثال زدنی است و ایشان اسوه صبر و مقاومت برای همه ما هستند .
احمد ابراهیمی خاطر نشان کرد: ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه یکی از مهم ترین رسالت هایی است که ما باید برای پاسداشت حرمت خون مطهر شهدا و ایثار جانبازان و آزادگان به آن توجه کنیم.
شهید محمد قاسم طالبی شورکی تنها دانشجوی شهید دانشگاه رضوی در استان است که در سال ۱۳۶۷ در پاتک شلمچه به فیض شهادت نائل آ مد و پیکر مطهرش پس از هفت سال به میهن بازگشت و در زادگاهش شهیدیه میبد به خاک سپرده شد.
استان یزد سه هزار و ۸۵۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

**
سرمربی تیم والیبال خاتم اردکان گفت: تمرین این تیم برای حضور در لیگ برتر مردان ایران در فصل جاری با حضور ۲۰ بازیکن بومی و غیر بومی در سالن فجر مجموعه ورزشی آزادی این شهرستان آغاز شد.
عباسعلی میرحسینی به ایرنا افزود: از بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم والیبال خاتم ، ۱۴ نفر جدید هستند و ۶ نفر قبلا نیز در تیم حضور داشته اند.
وی ادامه داد: در هر پست سه الی چهار بازیکن برای تست دعوت شده اند که پس از بررسی و پایان تست گیری در مجموع ۱۴ نفر برای حضور در رقابت های لیگ برتر انتخاب می شوند.
سرمربی تیم والیبال خاتم اردکان گفت: تمرینات تیم طبق برنامه در دو نوبت صبح و عصر ادامه دارد و امیدواریم امسال تیمی قوی و فنی انتخاب و به عنوان نماینده استان یزد راهی مسابقات شود.
میرحسینی بیان کرد: همت کادر فنی ، سرپرستی و بازیکنان و همراهی مسئولان ، مردم و علاقه مندان ، به دنبال حضوری قوی در لیگ امسال و دفاع از اعتبار این رشته برای یزد و اردکان هستیم.
تیم والیبال خاتم اردکان در فصل گذشته رتبه هفتم را کسب کرد.
مسابقات والیبال قهرمانی لیگ برتر مردان ایران از ۱۶ مهرماه با حضور ۱۲ تیم به صورت دوره ای و رفت و برگشت برگزار می شود.
استان یزد ۶۵ هزار ورزشکار سازماندهی شده و ۴۷ هیات استانی و ۲۵۰ هیات شهرستانی دارد.
**
فرماندار اردکان گفت: مواهب صنعتی‌شدن باید در زندگی مردم دیده شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در نشستی با مدیرکل امور مالیاتی استان یزد با بیان این‌که با توجه به شرایط خاص اقتصادی ، وضعیت وصول درآمدهای مالیاتی دشوار شده است، افزود: مدیریت بخش مالیات و تلاش برای عدم فشار مضاعف به تولید کنندگان در کنار وصول حقوق دولت ضروری است.
وی آشناکردن مردم با فرهنگ مالیاتی را از مهم‌ترین وظایف سازمان امور مالیاتی عنوان کرد و گفت: در کشورهای توسعه‌یافته بخش قابل توجهی از هزینه‌ها از طریق وصول مالیات تامین می‌شود و این مساله باید به‌عنوان یکی از مصادیق مشارکت مردمی فرهنگ‌سازی شود.
مقیمی بر لزوم برخورد مناسب و تکریم ارباب‌رجوع در دستگاه‌های دولتی به‌ویژه اداره امور مالیاتی تأکید کرد و گفت: ماموران مالیاتی با تسلط بر قوانین و تکریم مودیان، می‌توانند نقش شایانی در همکاری آن‌ها و پرداخت مالیات‌ها داشته باشند.
مقیمی تصریح کرد: مواهب صنعتی‌شدن اردکان باید به وضوح در زندگی روزمره مردم دیده شده و خواسته‌های به‌حق مردم در دریافت خدمات و مسایل رفاهی برآورده شود.
فرماندار اردکان گفت: در بررسی‌های به‌عمل‌آمده، مشخص شده است که تعدادی از شرکت‌ها مالیات‌های خود را در شهرهای دیگر پرداخت می‌کنند و باید با همکاری اداره کل مالیاتی استان و از طریق مذاکرات و راهکارهای قانونی، این پرداخت‌ها به شهرستان اردکان منتقل شود.
مدیرکل امور مالیاتی استان نیز در این نشست این واحد را بازوی دولتی در خدمت به مردم و وصول مالیات‌ها دانست و گفت: هدف‌گذاری ما حرکت به سوی فرهنگ‌سازی و ایجاد تمایل در مودیان برای پرداخت مالیات است.
منوچهر اسدی بیان کرد: در قانون برنامه ششم توسعه، نحوه توزیع عوارض تغییر کرده است و در استان یزد،‌ بعضی شهرستان‌ها از جمله اردکان که بخش مهمی از صنایع و معادن استان را داراست؛ متضرر شده‌اند.
وی با تاکید بر این‌که قانون‌گذار، برای اولین‌بار اختصاص اعتباراتی برای روستاهای فاقد دهیاری را لحاظ کرده است، افزود: روستاهای شهرستان اردکان نسبت به سایر نقاط استان سهم بهتری از این اعتبارات می‌برند.
اسدی از همکاری مدیران شهرستان در تعامل و همکاری با مدیران مالیاتی اردکان قدردانی کرد و گفت: با تداوم این همکاری‌ها، زمینه توسعه هرچه بیش‌تر شهرستان اردکان فراهم شود.
در این نشست، از زحمات جواد شاکرفر تجلیل و رجبعلی کریمی به عنوان رئیس جدید اداره امور مالیاتی شهرستان اردکان معرفی شد.
اردکان ۹۸ هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد واقع است.
۷۵۳۶* ۷۵۴۴* ۲۰۴۷*خبرنگاران *کاظم سبحان زاده* مژگان دشتی – انتشار- عباسقلی اشکورجیری*انتهای پیام /*