به گزارش ایرنا، محمد کلامی روز چهارشنبه در جلسه بررسی راهکارهای افزایش زکات اظهار کرد: زکات جمع آوری شده بین محرومان، ایتام، فرزندان محسنین، زنان سرپرست خانوار توزیع و همچنین در معیشت نیازمندان، درمان بیماران، جهیزیه نوعروسان، مسکن مددجویان و تحصیل دانش آموزان هزینه شده است.
وی با بیان اینکه کشاورزان استان در پنج ماهه سال گذشته ۳۴ میلیارد ریال زکات پرداخت کردند، گفت: امسال از مجموع زکات جمع آوری شده ۷۳ درصد برای امور محرومان و ۲۷ درصد به پروژه های عمرانی عام المنفعه هزینه شده است.
کلامی افزود: در سال گذشته ۵۶ درصد از زکات جمع آوری شده برای امور محرومان اختصاص یافت که امسال ۱۷ درصد افزایش یافته است.
مدیرکل کمیته امداد استان با بیان اینکه شش هزار عامل افتخاری زکات در استان وجود دارد، خاطر نشان کرد: در پنج ماهه امسال از یک هزار و ۶۱۰ روستای مشمول زکات در استان، کشاورزان یک هزار و ۳۳ روستا زکات خود را پرداخت کرده اند.
دبیر شورای زکات استان با بیان اینکه تا کنون در ۹۱۰ روستا، شورای زکات تشکیل شده است، گفت: در پنج ماهه امسال سه هزار عامل افتخاری زکات آموزش های لازم را گذرانده اند و در ماه های محرم و صفر ۹۰ مبلغ زکات به مناطق محروم و روستاهای استان اعزام می شوند.
وی با بیان اینکه آذربایجان شرقی در جمع‌آوری زکات فطره امسال رتبه ششم را کسب کرد، افزود: مردم خیر استان امسال بیش از ۵۰ میلیارد ریال زکات فطره پرداخت کردند.
خبرنگار: نعمت مرادپور**انتشاردهنده: عزیزی راد
۶۱۳۲/۵۱۸انتهای پیام /*