به گزارش ایرنا، غلامعباس حسینی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: هم اکنون بیش از ۹۹ درصد از مجموع گاز مصرفی استان به بخش صنایع تحویل می شود که از این میان پتروشیمی ها و نیروگاه ها بیشترین سهم را از گاز مصرفی این استان دارند.
وی اضافه کرد: همچنین گاز مورد نیاز پتروشیمی‌های مبین شامل ۱۱ پتروشیمی از جمله پتروشیمی‌های پردیس و زاگرس نیز توسط شرکت گاز استان تامین می شود.
حسینی گفت: پس از پتروشیمی‌ها، نیروگاه‌ها در جایگاه دوم مصرف گاز استان بوشهر قرار دارند که نیروگاه‌های گازی تشان، بعثت و عسلویه از جمله شاخص‌ ترین آنها به شمار می روند.
وی اظهار کرد: در زمان حاضر گازرسانی به پنج شهرک صنعتی، پنج ناحیه صنعتی و۲ منطقه ویژه اقتصادی در استان انجام شده و گازرسانی به ۲ شهرک صنعتی دیگر در استان بوشهر در دست اجراست.
مدیرعامل شرکت گاز استان بوشهر درباره تاثیر زیست محیطی حاصل از گازرسانی به صنایع گفت: گازرسانی به واحدهای تولیدی و صنعتی کاهش مصرف سوخت های فسیلی را به همراه دارد که در این ارتباط صنایع استان در سال گذشته نسبت به مدت زمان مشابه سال ۹۴، ۵۰ درصد کمتر گازوئیل مصرف کرده اند.
حسینی با اشاره به اجرای طرح گازرسانی به ۱۵۶ مرغداری در استان بوشهر بیان کرد: با گازرسانی به مرغداری های استان، سالانه در مصرف افزون بر ۱۰ میلیون لیتر گازوئیل صرفه‌ جویی می ‌شود که این امر افزون بر کمک به ارتقا و بهبود محیط زیست، باعث جلوگیری از پرداخت میلیاردها تومان پول از محل پرداخت یارانه ها شده و می توان این هزینه را در امور و زمینه‌های دیگر صرف کرد.
هم اکنون ۱۷۳هزار و ۷۹۱ انشعاب گاز در استان بوشهر نصب و ۱۴۶هزار و ۹۸۲ مشترک نیز پذیرش شده است.
۶۰۴۷/۶۰۴۳**
خبرنگار: موناعیدان* انتشاردهنده: خدانظرخواجهانتهای پیام /*