به گزارش ایرنا،، ماشاءاله محمودی روز پنجشنبه در نشست خبری به مناسبت فرا رسیدن هفته دفاع مقدس اظهار کرد: انقلاب اسلامی ما محصول ۱۴۰۰ سال جانفشانی اهل بیت(ع) و علمای اسلام بود و امروزه انقلاب اسلامی موجبات احیای اسلام ناب را فراهم کرده است.
وی گفت: آمریکا برای ضربه زدن به انقلاب اسلامی از هجمه‌های رنگارنگی استفاده کرده ولی در تمام این هجمه‌ها یک خطای محاسباتی داشته و آن اینکه نمی‌داند معنویت، ایمان و تقوا در تک تک مردم ایران اسلامی موج می‍‌‌‌‌زند و ولایت‌مداری و معنویت مردم ایران، سد محکمی در برابر توطئه‌ها و هجمه‌های دشمن است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه فردوس با اشاره به همزمانی هفته دفاع مقدس با آغاز ماه محرم، افزود: انقلاب اسلامی امتداد نهضت عاشوراست و تلاش کرده‌ایم برنامه‌های دهه اول محرم و هفته دفاع مقدس با هدف هم‌افزایی برگزار و کوچک‌ترین خللی در برنامه ها و مراسمات عزاداری وارد نشود چرا که شهدای ما نیز راه عاشورا را ادامه و به نهضت امام حسین(ع) تاسی کرده‌اند.
محمودی با اشاره به برنامه های فرهنگی، مذهبی، ورزشی و هنری در هفته دفاع مقدس اظهار کرد: همایش شیرخوارگان حسینی، رژه نیروهای مسلح، همایش احلی من العسل، همایش بصیرتی، یادواره شهدا در روستاهای باغستان و سرند، دیدار با خانواده شهدا و غبارروبی گلزار شهدا از جمله برنامه‌های هفته دفاع مقدس در فردوس است.
وی، برگزاری مسابقات تیراندازی، مسابقه شعر و مقاله نویسی با موضوع اقتصاد مقاومتی، برگزاری حلقه‌های صالحین با موضوع دفاع مقدس، خاطره خوانی و روایت‌گری برپایی نمایشگاه فرهنگی در امتداد عاشورا و ویزیت رایگان بیماران در مناطق محروم شهرستان فردوس را از دیگر برنامه‌های هفته دفاع مقدس در این شهرستان عنوان کرد.
۹۸۶۵* ۶۰۵۴ *خبرنگار -ا عظم جمالی* انتشار- مریم پنجابیانتهای پیام /*