«شاهرخ نوش آبادی» روز شنبه به ایرناگفت: با گذشت چهار روز از آغاز عملیات بازگشت حجاج به کشور و کاهش ترافیک فرودگاه جده و همچنین عملیاتی شدن هواپیمای بوئینگ ۴۰۰ – ۷۴۷، بازگشت حجاج به کشور سرعت بیشتری خواهد یافت.
مدیرکل روابط عمومی ایران ایر یادآور شد: با انصراف دو شرکت هواپیمایی سعودی، افزایش سهمیه هما، از ۴۳ هزار نفر به ۶۷ هزار نفر رسید.
وی ادامه داد: همزمانی پرواز بازگشت حجاج با پایان موسم تعطیلات تابستانی شرکت هما را برآن داشت که با اجاره یک فروند هواپیما، بتواند هر دو وظیفه را انجام دهد.
نوش آبادی درباره اجاره هواپیمای بوئینگ ۴۰۰ – ۷۴۷ گفت: پس از دریافت مجوزهای لازم از مراجع ذیربط، هواپیمای بوئینگ ۴۰۰ – ۷۴۷ از روز ۱۷ شهریور(دیروز) عملیاتی شد و با توجه به گنجایش بیش از ۵۰۰ مسافر در این هواپیما، در روزهای آینده، شمار بیشتری از حجاج به کشور مراجعت خواهند کرد.
سخنگوی هما افزود: روز هجدهم(امروز) که چهارمین روز بازگشت حجاج است نیز ۱۱ پرواز به ۳ فرودگاه حضرت امام (ره)، همدان و اصفهان انجام خواهد شد که با این پروازها، ۲ هزار و ۷۴۲ از هموطنان وارد این فرودگاه ها می شوند.
وی درباره شمار پروازهای بازگشت انجام شده نیز گفت: تا پایان چهارمین روز بازگشت حجاج، بیشترین پروازها به فرودگاه حضرت امام (ره) انجام شده است و ۳ هزار و ۵۲۸ حاجی استان تهران به کشور بازگشتند.
به گزارش ایرنا، عملیات بازگشت حجاج بیت الله الحرام به میهن اسلامی از روز ۱۴ شهریور ماه آغاز شده است و به مدت ۲۲روز ادامه دارد.
در این مدت بیش از ۸۶ هزار نفر حجاج ایرانی با پروازهای شرکت های هواپیمایی ‘ هما ‘ و سعودی به کشور مراجعت می کنند.
شرکت هما مانند سال های گذشته در طول هفته و به صورت شبانه روز با شماره تلفن ۴۶۶۲۵۱۵۱ پاسخگوی سوالات هموطنان درباره روز و ساعت پروازهای بازگشت حجاج با هواپیمایی جمهوری اسلامی خواهد بود.
عملیات رفت زائران ایرانی از هشتم مرداد ماه آغاز و روز چهارم شهریورماه به پایان رسید و طبق برنامه عملیات بازگشت حجاج نیز از ۱۴ شهریورماه آغاز شده است و چهارم مهرماه به پایان می رسد.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
‏IRNAeco@
اقتصام **۱۰۳۸** ۱۰۷۰**۱۵۶۱** خبرنگار: ایرج منصوری **انتشار:مژگان تواناانتهای پیام /*