امیر محمد نجاتی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اعتبارات طرح هادی در سرفصل های متنوعی در کمیته برنامه ریزی شهرستان مصوب شده و هدف از اجرای طرح هادی بهره مند شدن روستاها از امور زیربنایی و مزایای این برنامه ها است.
مدیر بنیاد مسکن شهرستان کمیجان تصریح کرد: از مجموع ۳۹ روستای بالای ۲۰ خانوار شهرستان کمیجان امسال باید ۲۷ روستا با جمعیت بالغ بر ۱۶ هزار و ۳۷۷ نفر جمعیت از مزایای اجرای طرح هادی بهره مند شوند.
نجاتی، ایجاد زمینه توسعه و عمران روستاها با توجه به شرایط فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، تامین عادلانه امکانات از طریق ایجاد تسهیلات اجتماعی، تولیدی، رفاهی، هدایت فیزیکی روستا و ایجاد تسهیلات لازم برای بهبود مسکن روستائیان را از دیگر اهداف تهیه و اجرای طرح هادی در سطح شهرستان برشمرد.
نجاتی اظهار کرد: در نیمه نخست امسال ۶۶ متقاضی تسهیلات بهسازی مسکن روستایی در کمیجان به بانک های عامل معرفی شدند که در این شاخص پارسال ۱۵۰ فقره پرونده تسهیلات بهسازی مسکن در بانک های عامل منجر به انعقاد قرارداد شد.
وی ادامه داد: سه میلیارد و ۲۱۶ میلیون ریال اعتبار طرح هادی پارسال برای اجرای طرح های هادی روستایی صرف شده است.
وی عنوان کرد: ساخت ۶ واحد مسکن معلولان برای خانواده های ۲ معلول به بالا، پرداخت ۱۵۰ فقره تسهیلات مسکن روستایی در سطح کمیجان و ساخت ۲ واحد مسکن معلولان در میلاجرد از جمله اقدامات انجام شده توسط این اداره در سال ۹۵ بوده که در سال جاری نیز به طور جدی این ماموریت ها پیگیری می شود.
وی گفت: پایین بودن سهم تخصیص اعتبارات مصوب اجرای طرح هادی از مشکلات اساسی در کمیجان است که باید با همکاری و مساعدت مسئولان حل شود.
کمیجان از شهرستان های ۱۲گانه استان مرکزی است که دارای ۳۶هزار و ۴۴۱ نفرجمعیت در قالب ۱۱ هزار و ۳۳۹ خانوار است.
۷۱۱۴/۶۰۱۳/خبرنگار: شیما کریمی***انتشاردهنده:مژگان حیدریانتهای پیام /*