داریوش طاهری روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : کمبود آب یکی از چالش های اساسی در اجرایی نشدن طرح های توسعه ای اقتصادی در گرمسار است که مسوولان امر برای رفع این مشکل تلاش کنند.
وی اظهارداشت : یکی از مشکلات اساسی که باعث گلایه و سرمایه گذاری نکردن فعالان اقتصادی در بخش صنعت این شهرستان می شود کمبود آب است که باید در کمترین زمان ممکن برای رفع آن اقدام کرد.
وی تصریح کرد : انتقال آب از سد نمرود به گرمسار به طور قطع در کاهش آمار بیکاری و اجرای طرح های اشتغالزایی در حوزه صنعت و تولید تاثیرگذار است.
وی خاطرنشان کرد : باید مسوولان امر هرچه زودتر برای اجرای طرح انتقال آب سد نمرود به گرمسار اقدام کنند چرا که برای افزایش اشتغال و رونق کسب و کار راهی به جز تامین آب واحدهای صنعتی وجود ندارد.
فرماندار گرمسار ادامه داد : اکنون بیش از هزار واحد صنعتی در بخش ایوانکی و گرمسار با کمبود آب ۵۰ لیتر برثانیه مواجه است که اقدام شرکت آب منطقه ای برای رفع این چالش مهم ضروری است.
طاهری با بیان این که اکنون زیرساخت لازم برای سرمایه گذاری فعالان اقتصادی در منطقه ویژه اقتصادی گرمسار فراهم است ، گفت : با برگزاری همایش های اقتصادی متعدد می توان تعداد قابل توجه ای واحد تولیدی و صنعتی را در این منطقه راه اندازی کرد.
فرماندار گرمسار گفت : ارایه طرح هایی مانند طرح بازگرداندن آب های مصرفی در بخش صنعت به چرخه تولید از دیگر اقدامات سودمند برای رفع مشکل کم آبی در برخی واحدهای صنعتی منطقه است.
به گزارش ایرنا، گرمسارغربی ترین شهرستان استان سمنان و دارای وسعت پنج هزار و ۱۸۲ کیلومتر مربع و جمعیتی حدود ۷۰ هزار نفر است، این شهرستان از شمال به دماوند، از غرب به ورامین، از شرق به شهرستان آرادان و از جنوب به کویر مرکزی محدودمی شود.
شهرستان گرمسار به دلیل نزدیکی با تهران و برخورداری از صنایع و واحدهای آموزش عالی، میزبان جمعیت قابل توجهی از استان تهران است.
در سه ماه اول سال ۹۶، نرخ بیکاری در استان سمنان ۸٫۸ درصد و ۲ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیشتر بود و با تحقق کامل ارایه تسهیلات ۹ هزار میلیارد ریالی رونق تولید و اجرای طرح‌های اقتصادی در قالب تفاهم‌نامه های سرمایه‌گذاری بخش خصوصی به تعداد ۸۷ طرح با سرمایه گذاری ۷۱ هزار و ۵۱۰ میلیارد ریال در همایش‌های سرمایه‌گذاری این استان، انتظار می رود اشتغال افزایش و نرخ بیکاری در سمنان کاهش قابل توجهی یابد.
۷۳۳۹/۶۰۲۶
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده : جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*