علی اصغر مجد روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود : شهرستان دامغان در روی گسل زلزله قرار دارد و باید با استحکام بخشی واحدهای مسکونی و تجاری فرسوده، از خسارت های احتمالی ناشی از بلایای طبیعی جلوگیری کرد.
وی اظهارداشت : بیش از ۵۰ هزار واحد مسکونی در دامغان وجود دارد که بیش از ۱۴ هزار واحد از آن فاقد کیفیت لازم برای زندگی و یا در بافت فرسوده قرار دارد.
وی اضافه کرد : همچنین بیش از سه هزار واحد تجاری در دامغان وجود دارد که تعداد ۳۰۰ واحد از آن به دلایل مختلف غیرقابل استفاده است.
فرماندار دامغان ارایه تسهیلات ارزان قیمت را یکی از اقدامات اساسی برای نوسازی بافت های فرسوده در این شهرستان برشمرد و گفت : در دولت دوازدهم این امر با جدیت تمام دنبال می شود.
مجد اضافه کرد : در دولت تدبیر و امید بیش از هزار مورد وام مسکن براساس نرخ تورم سالانه به صاحبان واحدهای مسکونی و تجاری فرسوده دامغان پرداخت شد که با این رویکرد آمار بافت های تخریبی شهرستان کاهش چشمگیری داشته است.
وی خاطرنشان کرد : بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای نوسازی بافت فرسوده در مناطق روستایی و شهری دامغان باید به میدان بیاید و با این رویکرد ارزشمند می توان علاوه بر مقاوم سازی واحدهای صنعتی در برابر بلایای طبیعی برای افزایش رفاه اجتماعی در این شهرستان اقدام کرد.
در ۱۰ سال گذشته بیش از ۳۵ هزار واحد مسکونی در استان سمنان سمنان ساخته شد.
شهرستان تاریخی دامغان بیش از ۹۰ هزار نفر جمعیت دارد.
۷۳۳۹/۶۰۲۶
*خبرنگار: محمدرضا یوسف نژاد **انتشار دهنده: جانعلی فتحی
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*