به گزارش خبرنگارایرنا ، قاسم دبوری روز پنچشنبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های جمعی فزود: اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کلاله ازمهر ماه ۹۵ تاکنون برای آسفالت و روکش آسفالت محورهای ارتباطی، ایمن سازی با اجرای بلوک مفصلی و اجرای سه دوربرگردان در مسیرجاده کلاله به سه راهی کلاله – گالیکش -مشهد درمحور گلستان به خراسان شمالی به طول ۶کیلومتر و ۲۰۰متر، ۱۹میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال هزینه کرده است.
وی گفت: در راستای ایمن سازی و کاهش حجم ترافیک شهری، یکی از پروژه های شاخص این اداره که با مشارکت شهرداری اجرا می شود، آسفالت محور کنارگذر شهر کلاله به طول ۵/۵کیلومتر است که عملیات اجرایی آن با اعتباری بالغ بر۳۵۰ میلیارد ریال آغاز شده است.
رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای کلاله خاطرنشان کرد : نصب بیش از ۵۰۰ تابلوی هشدار دهنده ،اخطاری ، انتظامی و اطلاع رسانی، نصب سرعت گیر، نصب ۲۱ چراغ سولاری، اطلاع رسانی ۸ نقطه پرحادثه در محورهای اصلی، نصب گاردریل و حفاظ در حواشی پل ها و محورهای پر خطررا از دیگر فعالیت های این اداره در این شهرستان اعلام کرد.
وی افزود: همچنین برای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در محورهای اصلی و فرعی در یکسال گذشته ۱۹۷کیلومتر از مسیر جاده های اصلی و روستایی خط کشی شده است.
دبوری همچنین با اشاره به سیلاب مرداد ماه شهرستان کلاله اشاره کرد گفت: دراین حادثه ۲۵ کیلومتر از جاده های شهرستان درمعرض سیلاب قرار گرفت و حدود ۳۵۰میلیارد ریال به ابنیه فنی و جاده های اصلی و فرعی خسارت وارد شد.
رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای کلاله تصریح کرد: خدمتگزاران مردم در این اداره انتظار دارند که شهروندان در حفظ و نگهداری و امنیت جاده ای برای داشتن سفر ایمن برای خود و همراهانشان، دقت و توجه لازم را داشته باشند.
اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کلاله، حفظ و نگهداری ۴۶۰ کیلومتر جاده اصلی ، فرعی و روستایی این شهرستان را برعهده دارد که ۵۸ کیلومتر از این محورها خاکی و شوسه هستند.
شهرستان کلاله با بیش از ۱۱۰هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.
۷۴۷۸/۱۸۶۰
خبرنگار: حاجی محمد خدری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیریانتهای پیام /*