خانه / Uncategorized / 350میلیارد ریال برای نگهداری وایمن سازی راه های کلاله هزینه شد

350میلیارد ریال برای نگهداری وایمن سازی راه های کلاله هزینه شدبه گزارش خبرنگارایرنا ، قاسم دبوری روز پنچشنبه در نشست خبری با خبرنگاران رسانه های جمعی فزود: اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کلاله ازمهر ماه 95 تاکنون برای آسفالت و روکش آسفالت محورهای ارتباطی، ایمن سازی با اجرای بلوک مفصلی و اجرای سه دوربرگردان در مسیرجاده کلاله به سه راهی کلاله – گالیکش -مشهد درمحور گلستان به خراسان شمالی به طول 6کیلومتر و 200متر، 19میلیارد و 500میلیون ریال هزینه کرده است.
وی گفت: در راستای ایمن سازی و کاهش حجم ترافیک شهری، یکی از پروژه های شاخص این اداره که با مشارکت شهرداری اجرا می شود، آسفالت محور کنارگذر شهر کلاله به طول 5/5کیلومتر است که عملیات اجرایی آن با اعتباری بالغ بر350 میلیارد ریال آغاز شده است.
رئیس اداره راهداری و حمل ونقل جاده ای کلاله خاطرنشان کرد : نصب بیش از 500 تابلوی هشدار دهنده ،اخطاری ، انتظامی و اطلاع رسانی، نصب سرعت گیر، نصب 21 چراغ سولاری، اطلاع رسانی 8 نقطه پرحادثه در محورهای اصلی، نصب گاردریل و حفاظ در حواشی پل ها و محورهای پر خطررا از دیگر فعالیت های این اداره در این شهرستان اعلام کرد.
وی افزود: همچنین برای رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی در محورهای اصلی و فرعی در یکسال گذشته 197کیلومتر از مسیر جاده های اصلی و روستایی خط کشی شده است.
دبوری همچنین با اشاره به سیلاب مرداد ماه شهرستان کلاله اشاره کرد گفت: دراین حادثه 25 کیلومتر از جاده های شهرستان درمعرض سیلاب قرار گرفت و حدود 350میلیارد ریال به ابنیه فنی و جاده های اصلی و فرعی خسارت وارد شد.
رئیس راهداری و حمل و نقل جاده ای کلاله تصریح کرد: خدمتگزاران مردم در این اداره انتظار دارند که شهروندان در حفظ و نگهداری و امنیت جاده ای برای داشتن سفر ایمن برای خود و همراهانشان، دقت و توجه لازم را داشته باشند.
اداره راهداری و حمل و نقل جاده ای کلاله، حفظ و نگهداری 460 کیلومتر جاده اصلی ، فرعی و روستایی این شهرستان را برعهده دارد که 58 کیلومتر از این محورها خاکی و شوسه هستند.
شهرستان کلاله با بیش از 110هزار نفر جمعیت در شرق استان گلستان واقع است.
7478/1860
خبرنگار: حاجی محمد خدری ** انتشار دهنده: تاج محمد شیریانتهای پیام /*


درباره gohari