بهروز اسودی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: طرح بر نحوه فروش نوشت‌افزار در استان سمنان از پانزدهم شهریور ۹۶ آغاز شده و تا دهم مهر ادامه دارد.
وی بیان داشت: این افراد در این مدت بر بازار گروه‌های کالای پرمصرف، مراکز عمده و خرده فروشی نوشت‌افزار، کیف و کفش و لباس‌های ویژه مدارس پایش می‌شوند.
وی گفت: هدف از اجرای طرح نظارت بر نحوه فروش نوشت‌افزار در استان سمنان، اعمال نظارت پیشگیرانه و جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی عرضه‌کنندگان نوشت افزار و جلوگیری از عرضه انواع نوشت‌افزار تقلبی و غیراستاندارد وارداتی و برخورد قانونی با کالاهای قاچاق در بازار با رویکرد حمایت از تولیدات داخلی و همچنین جلوگیری از هرگونه کمبود کالا، کم‌فروشی و افزایش غیرمنطقی قیمت ها و بروز تخلفات احتمالی است.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یاد آور شد: تمام واحدهای صنفی موظف به نصب قیمت کالا و نرخ‌نامه در معرض دید عموم هستند و شهروندان می توانند هرگونه تخلف گرانفروشی، کم‌فروشی، نداشتن برچسب قیمت و ارایه نکردن فاکتور از سوی فروشندگان را با شماره ۱۲۴ سامانه ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گزارش کنند.
در سه واحد تولیدی نوشت‌افزار و کیف کفش در استان سمنان، سالانه ۱۶۴ هزار عدد انواع کیف و چمدان و ۲۷ هزار تن نوشت‌افزار در استان سمنان تولید می شود.
در استان سمنان ٧٢۶ مدرسه با چهار هزار و ١٠۵ کلاس وجود که بیش از ۱۱۸ هزار دانش آموز در آن در حال تحصیل هستند.
۷۳۴۴/۶۱۰۳ خبرنگار: امیرحسین کاشی منش ** انتشار دهنده: مصطفی دهقان
برای آگاهی از تازه‌ترین اخبار و رویدادها در استان سمنان به نشانی IRNASEMNAN@ کانال اخبار ایرنا سمنان مراجعه کنید.انتهای پیام /*