خانه / Uncategorized / 70 درصد مدارس تربت جام بالای 30 سال دارند

70 درصد مدارس تربت جام بالای 30 سال دارندبه گزارش ایرنا غلامرضا بهرامپور شه شنبه در نشستی خبری اظهار کرد: در سال تحصیلی جدید 406 مدرسه دولتی و 138 مدرسه غیردولتی با به کارگیری پنج هزار و320 نیروی انسانی در زمینه آموزش دانش آموزان فعال خواهند بود.
وی مهمترین چالش این شهرستان را بحث مدرسه سازی عنوان کرد و گفت: تاکنون نیکوکاران مدرسه ساز بیش از 120 مدرسه در این منطقه ساخته اند اما همچنان تا استانداردسازی تراکم دانش آموزی مدارس به ساخت 16 مدرسه دیگر نیاز است.
بهرامپور افزود: یکی دیگر از مشکلات آموزش و پرورش تربت جام نگاه خاص فرهنگی مردم منطقه است که در برخی روستاها والدین اجازه نمی دهند دختران آنان برای ادامه تحصیل به دیگر روستاها مراجعه کنند.
رئیس آموزش و پرورش تربت جام دریافت پول از والدین دانش آموزان در هنگام ثبت نام آنان را ممنوع دانست و گفت: مدیر هیچ مدرسه ای حق ندارد به بهانه های مختلف از اولیای دانش آموزان پول بگیرد.
وی با اشاره به ارتکاب تخلفات احتمالی از سوی معلمان و مدیران، گفت: اگرتخلفی توسط مدیر و یا معلمان صورت گیرد گذشت نخواهیم کرد و به لحاظ رعایت حقوق مردم با تشکیل پرونده آنان را به هیات تخلفات اداری معرفی خواهیم کرد.
در شهرستان 280 هزار نفری تربت جام 48 هزار دانش آموز در مقاطع سه گانه تحصیل می کنند.
** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
5132انتهای پیام /*


درباره gohari